MAP 2015 Všechny ukrajinské doly na železo, zlato, lithium a další suroviny nesmí za žádnou cenu padnout do rukou Putina ani Xi. Mají hodnotu 1/3 dluhu USA, a Amerika je nutně potřebuje pro svůj další rozvoj! Oznámil včera Washington. Putin a Xi se zatím činili, a vzali pod svou ochranu největší ložisko železa na světě. Světové zásoby těžitelného železa přitom dojdou už za 30 až 50 let.

Ve světě nyní mezi mocnostmi vypukla nesmiřitelná válka o železo. V zemské krustě je sice železa dost. Ale železa, které umíme technologicky vytěžit, se nám začíná nedostávat. Podle nejrůznějších výpočtů na slovo vzatých odborníků z amerického Deep State dojde světu těžitelná železná ruda za 50 až 70 let, ale Západu dojde už za 30 až 50 let. (Třeba:  “Plan B 2.00“, autor Lester Brown. Klaus Schwab o “Plánu B” nadšeně poznamenal:  Skvělá kniha, která by měla probudit lidstvo. )

“Je proto třeba rychle konat a zajistit si pro sebe nadvládu nad zbylými světovými zásobami těžitelného železa.”, vzkázal do Washingtonu Deep State. A včera už senátor Lindsey Graham začal troubit z Kapitolu do světa: “Ukrajina se musí stát nejdůležitějším partnerem USA. Na jejím území. Hlavně na jeho okupované části. Se nalézají nerostné poklady za 12 bilionů amerických dolarů, které sami nutně potřebujeme pro další rozvoj naší Ameriky.  Žádný z těchto kriticky nedostatkových ukrajinských minerálů, které budeme sami potřebovat, tak nesmí padnout do rukou ani Rusům, ani Číňanům. Howgh! – Domluvil jsem”. 

(1) O tom, že situace se světovými zásobami železa je to na pováženou, svědčí i nejnovější operace dua Putin – Xi v severní Africe.

V nejjižnějším cípu alžírské pouště u hranic s Mauretánií a Mali se v lokalitě Gara Djebilet nachází 5% všech světových zásob těžitelného železa, celkem 3.5 miliardy tun rudy. Ještě loni to bylo poslední velké světové nevyužívané naleziště. Evropa, která měla celé jeho bohatství, od roku objevu 1952, přímo pod nosem, se o důl nijak zvlášť nezajímala, protože k jeho zprovoznění bylo třeba postavit železnici o délce 575 km směrem na sever do Alžírského Bécharu, a z něj ještě opravit starou několik desetiletí nepoužívanou koloniální železnici vedoucí několik set kilometrů až na pobřeží Středozemního moře do Oranu. Eurokraté, aby ušetřili,  místo toho tvrdošíjně prosazovali francouzský nápad postavit z alžírského Gara Djebilet jen krátkou železnici do marockých přístavů na Atlantiku. Že se oba státy bytostně nesnášejí, Eurokraty nezajímalo. Maroko totiž považuje Gara Djebilet za své historické území, které mu Paříž uloupila, a přičlenila ho ke své tehdejší kolonii Alžír. Alžír území nechce vrátit, a obviňuje Maročany, že tajně financují různé pouštní lupiče a islamisty, kteří v oblasti Gara Djebilet už dvě desetiletí řádí. Eurokrati se celé desetiletí radovali, že jsou obě země ve stavu permanentní příhraniční války. A aby si bruselští úředníci neznepřátelili své tehdejší hlavní dodavatele Rusko a Ropné šejky, tak sabotovali veškerý rozvoj těžby plynu, ropy, hnojiv i rud v Alžírsku.  A jakmile dostali příležitost, tak střídavě napadali jednu nebo druhou znepřátelenou zemi. A u obou se rázně dožadovali naprosté ochrany prozápadních neziskovek, menšin, a novinářů, a rychlé přijetí exportního modelu nové mnoha genderové západní společnosti.

Celá bruselská idyla skončila letos. Čína podepsala s Alžírskem smlouvu na stavbu železnice z Gara Djebilet ke Středozemnímu moři, a čínští dělníci se ihned pustili do stavby. Putin slíbil Alžírsku další zvýšení dodávek zbraní a nakomandoval do západoafrické pouště skupiny Wágnera (ex Prigožin), a ty ihned začaly nejrůznějším islamistickým skupinám provádějícím nájezdy do okolí Gara Djebilet krutě pouštět žilou. Číňané začali v Alžíru stavět i nové hutě, ale většinu železné rudy si plánují odvézt loděmi  domů. Čína nyní spolyká skoro 50% vší železné rudy vytěžené na celém světě, a její tavení železa je ze 70% závislé na dovozu australské rudy. Čína se díky dolu Gara Djebilet už příští rok zbaví nebezpečné závislosti na australské železné rudě, a Washington tak bude mít zase menší šanci, jak růst čínského draka sankcemi přibrzdit. Čína si ovládnutím dolu Gara Djebilet také prodlouží dobu délky přístupu ke stále skromnějším zásobám železné rudy o 5 až 20 let. 

Smutné na tom všem je, že ještě v říjnu 2022,  náměstek ministra energetiky a hornictví Alžíru, Messaoud Houfani, nabízel v Bruselu spolupráci EU nejen při dolování železa v Gara Djebilet, ale i fosfátů v Tessetu, a zinku, a olova a dalších kritických minerálů v Bejaïa. Eurokraté tenkrát opět neměli zájem, protože právě probíhala “velká vítězná ukrajinská ofenzíva”, a v Bruselu se už všichni nadšeně těšili, že všechny tyto nedostatkové minerály i suroviny bude v budoucnu do EU levně dodávat vítězná Ukrajina, a budou vydrancovány z poraženého a rozparcelovaného Ruska. 

(2) Hodnota přírodních zdrojů Ukrajiny, které podle Washingtonu nesmí za žádnou cenu padnout ruských a čínských rukou. 

Senátor Lindsey Graham oznámil, že USA nutně potřebují pro svůj další rozvoj toto bohatství Ukrajiny, které podle něj nesmí v žádném případě padnout do ruskou ani Rusů, ani Číňanů. Údaje: ТРЛН = bilion USD, МЛРД = miliarda USD. Jak snadno z obrázku pochopíte, jen v oblastech Doněck, Luhansk, Dněpropetrovsk, Záporoží, Krym a Cherson leží v zemi sůl, stříbro, černé uhlí. zinek, měď, zlato, titan, železo, uran, mangan, síra, jíl, nafta, plyn, lithium a hliník za 12 bilionů USD. Dluh USA nyní činí 34.5 bilionů USD. Od března 2020 do dnes se přitom dluh USA zvýšil o 11 bilionů USD. Zdá se tak jasné, proč si US senátor Lindsey Graham tak najednou včera vzpomněl, že přírodní bohatství Ukrajiny je bezpodmínečně nutné pro vlastní rozvoj USA! (Zdroj)

Pro dnešek vše. Dnes budeme s Petrem Hájkem na Protiproudu rozebírat novinky o válce na Ukrajině, tak krom analýz jsem pro pořad připravil i nějaké zajímavé novinky, jako byla ta dnešní. Na většinu mailů tak odpovím až ve středu.  Maily čtu, ač nemám zatím čas odpovědět hned. Děkuji za ně i za podporu.  Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je úterý 11. červen 04.54 ráno. Jdu se prospat na toho Hájka. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář